باغ ایران تصویر سیاست آمریکا واشنگتن

باغ: ایران تصویر سیاست آمریکا واشنگتن آمریکایی خاورمیانه دولت ترامپ دونالد ترامپ

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ایران، ترکیه و قطر / آیا روسیه هم به این جبهه ملحق می شود؟ ، محوری تازه در منطقه با حضور این کشورها شکل گرفته

الحیات متعلق به عربستان نوشت: دوحه به دنبال بین المللی کردن بحران است تا ببیند در این میان چه چیز عایدش می شود و به بهره برداری از ارتباطات دوستانه اش با خارج چ

ایران، ترکیه و قطر / آیا روسیه هم به این جبهه ملحق می شود؟ ، محوری تازه در منطقه با حضور این کشورها شکل گرفته

محوری تازه در منطقه با حضور این کشورها شکل گرفته: ایران، ترکیه و قطر / آیا روسیه هم به این جبهه ملحق می شود؟

عبارات مهم : ترکیه

الحیات متعلق به عربستان نوشت: دوحه به دنبال بین المللی کردن بحران است تا ببیند در این میان چه چیز عایدش می شود و به بهره برداری از ارتباطات دوستانه اش با خارج چشم دوخته هست. ولی توصیه ای که به آن توجه نداشت این بود که این ارتباطات در حجم و اندازه ارتباطات دوستانه عربستان و امارات با جامعه بین المللی نیست. از این رو ماشین تبلیغاتی خود را مامور کرد به اتهاماتی که علیه قطر مطرح شده است بود پاسخ دهد.

به گزارش گزینش ؛ در مسیری موازی، دوحه هرچه در توان داشت جهت جدا کردن ملت خود از مجموعه کشورهای عضو شورای همکاری به کار گرفت به طوری که چنین وانمود کرد فراخواندن سفرا اقدامی است که به طور مستقیم مردم قطر و مقابله با خیزش آنان را نشانه رفته هست.

ایران، ترکیه و قطر / آیا روسیه هم به این جبهه ملحق می شود؟ ، محوری تازه در منطقه با حضور این کشورها شکل گرفته

هدف از این اقدامات، توجیه کردن هرگونه سیاست جدیدی است که قطر جهت مقابله با برادرانش به کار می گیرد. اکنون اضلاع محور تازه در منطقه را ترکیه و کشور عزیزمان ایران و قطر تشکیل می دهند و تلاش می شود عراق نیز به این محور افزوده شود تا بعدا روسیه تصمیم نهایی خود را بگیرد. با تشکیل چنین محوری، این سئوال باقی می ماند که با توجه به این بحران، چه در انتظار منطقه است؟

بدون شک دوحه به منظور کم کردن فشارها یا ایجاد فضایی جهت مهار کردن تحولات، به توصیه جنبش هایی که آنان را پناه داده است تلاش خواهد کرد مدت وقت بحران را به بهانه «پایداری و ایستادگی» طولانی کند. ولی با توجه به سردرگمی سیاست قطر، چنین شرایطی دستاورد چندانی برایش نخواهد داشت. آمریکا شیخ تمیم را به سفر به خاک خود دعوت کرده است ولی او می داند با رفتن به آمریکا در دام این کشور خواهد افتاد که او را مجبور خواهد کرد به شروطی گردن نهد که ممکن است سخت تر از شروط کشورهای عربی باشد. کاخ سفید با درک این مسئله، بار دیگر میانجی گری کویت را از سر گرفت که این مسئله به نوبه خود ممکن است نوعی آرامش خاطر به قطر بدهد ولی عوض کردن شرایط، به نتیجه سفر وزیر امور خارجه قطر به مسکو بستگی دارد.

الحیات متعلق به عربستان نوشت: دوحه به دنبال بین المللی کردن بحران است تا ببیند در این میان چه چیز عایدش می شود و به بهره برداری از ارتباطات دوستانه اش با خارج چ

روس ها همچنان محتاط هستند هرچند سخنان آنها تا حدی به موضع قطر گرایش دارد ولی آنها تاکنون تصمیم نهایی خود را اتخاذ نکرده اند.

واژه های کلیدی: ترکیه | روسیه | سیاست | آمریکا | کشورهای عربی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs